CTS4HTF-470K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4HTF-470K
Descrizione:
47UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 175mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 27MHz