CTS5F-500J
Central Technologies
Prodotto No:
CTS5F-500J
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
50UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.449" L (3.81mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 50 µH
Series CTS5F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 27MHz