Casa / Fixed Inductors / CTSCH108DF-151L
minImg
CTSCH108DF-151L
Central Technologies
Prodotto No:
CTSCH108DF-151L
Pacchetto:
Radial
Descrizione:
150UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 730mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±15%
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 150 µH