Casa / Fixed Inductors / CTSCH875DF-560L
minImg
CTSCH875DF-560L
Central Technologies
Prodotto No:
CTSCH875DF-560L
Descrizione:
56UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 990mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±15%
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 56 µH