Casa / Fixed Inductors / CTSPI3D12F-3R9M
minImg
CTSPI3D12F-3R9M
Central Technologies
Prodotto No:
CTSPI3D12F-3R9M
Descrizione:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.26A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143mOhm
Inductance 3.9 µH