Casa / Fixed Inductors / CTSPMA4012F-R47M
minImg
CTSPMA4012F-R47M
Central Technologies
Prodotto No:
CTSPMA4012F-R47M
Descrizione:
POWR INDUCTOR SMD SHIELDED .47UH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.3mOhm Max
Inductance 470 nH