Casa / Fixed Inductors / CTSPMA4020F-2R2M
minImg
CTSPMA4020F-2R2M
Central Technologies
Prodotto No:
CTSPMA4020F-2R2M
Descrizione:
POWR INDUCTOR SMD SHIELDED 2.2UH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35.5mOhm Max
Inductance 2.2 µH