CTSR0906F-8R2M
Central Technologies
Prodotto No:
CTSR0906F-8R2M
Pacchetto:
8-SMD
Descrizione:
8.2UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 23 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series CTSR0906F
Type Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 30MHz