CTTF0201F-1N1S
Central Technologies
Prodotto No:
CTTF0201F-1N1S
Pacchetto:
0201
Descrizione:
1.1NH SMD THIN FILM CHIP INDUCTR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 1.1 µH
Series CTTF0201F
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 9GHz