Casa / Fixed Inductors / CTTF0201HCF-3N3B
minImg
CTTF0201HCF-3N3B
Central Technologies
Prodotto No:
CTTF0201HCF-3N3B
Pacchetto:
0201
Descrizione:
FIXED IND 3.3NH0.1NH SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 10 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 3.3 nH
Series CTTF0201HCF
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz