CTTF0402F-7N2S
Central Technologies
Prodotto No:
CTTF0402F-7N2S
Pacchetto:
0402
Descrizione:
7.2NH SMD THIN FILM CHIP INDUCTR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 7.2 nH
Series CTTF0402F
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz