Casa / Fixed Inductors / CTTSMD2120F-4R7M
minImg
CTTSMD2120F-4R7M
Central Technologies
Prodotto No:
CTTSMD2120F-4R7M
Descrizione:
HIGH CURRENT SMD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 35.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.820" (20.83mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.201" L x 1.098" W (30.50mm x 27.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5mOhm Max
Inductance 4.7 µH