Casa / Ceramic Capacitors / CU01311R2BAT2A\5K
minImg
CU01311R2BAT2A\5K
KYOCERA AVX
Prodotto No:
CU01311R2BAT2A\5K
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CU
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.2 pF