CUS150M-15/U
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CUS150M-15/U
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.57" L x 2.52" W x 1.52" H (116.0mm x 64.0mm x 38.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series CUS150M (150W)
Power (Watts) 150W (150W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 94%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC