CUS400M-24/B
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CUS400M-24/B
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 250W
Product Status Active
Efficiency -
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.57" L x 3.36" W x 1.61" H (141.6mm x 85.3mm x 40.8mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.42 A
Series CUS400M (400W)
Power (Watts) 250W (400W Forced Air)