CUS600M-36/ADJ
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CUS600M-36/ADJ
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 6X36V 400W
Product Status Active
Efficiency 96%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 36V
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 36V
Voltage - Output 3 36V
Voltage - Output 4 36V
Voltage - Output 5 36V
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.46" H (127.0mm x 76.2mm x 37.1mm)
Current - Output 6 16.7 A
Current - Output 5 16.7 A
Number of Outputs 6
Current - Output 2 16.7 A
Current - Output 1 16.7 A
Series CUS600M (600W)
Power (Watts) 400W (601W Forced Air)
Current - Output 4 16.7 A
Type Open Frame
Current - Output 3 16.7 A