CUS60M-18/M
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CUS60M-18/M
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 18V 59W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 0.95" H (76.2mm x 50.8mm x 24.2mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.25 A
Series CUS60M (60W)
Power (Watts) 59W