CV130K10B
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CV130K10B
Descrizione:
MOV, 130V (Vrms), 10%, 10mm
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Capacitance @ Frequency 580 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Series CV
Energy 34J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 130 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 170 V