CV150K05T
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CV150K05T
Descrizione:
MOV, 150V (Vrms), 10%, 5mm
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series CV
Energy 9J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 150 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 200 V
Current - Surge 400 A