CV35A250
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Prodotto No:
CV35A250
Descrizione:
CAP TRIMMER 5-25PF 100V TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 500 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.218" Dia (5.54mm)
Product Status Obsolete
Series 518
Capacitance Range 5 ~ 25pF