CV50K07B
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CV50K07B
Descrizione:
MOV, 50V (Vrms), 10%, 7mm
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 820 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series CV
Energy 6.8J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 50 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 65 V