CV95K10B
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CV95K10B
Descrizione:
MOV, 95V (Vrms), 10%, 10mm
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 135 V
Capacitance @ Frequency 750 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Varistor Voltage (Max) 165 V
Series CV
Energy 25J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 95 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 125 V