CVCO55CC-2175-2175
Crystek Corporation
Prodotto No:
CVCO55CC-2175-2175
Descrizione:
VCO 2175MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
Guida per l'utente
Phase Noise Typ (dBc/Hz) -120
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Range -
Tuning Voltage (VDC) 0.5 V ~ 4.5 V
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Frequency - Center 2175MHz
Series CVCO55
Icc Max 28mA (Typ)
Package / Case 16-QFN, Variant
2nd Harmonic, Typ (dBc) -15
Voltage - Supply 8V
Mfr Crystek Corporation
Height 0.220" (5.59mm)