CW161009A-1N8D
Bourns Inc.
Prodotto No:
CW161009A-1N8D
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 1.8NH 700MA 45MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 16 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 1.8 nH
Series CW161009A
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.5GHz