CW201212-R12J
Bourns Inc.
Prodotto No:
CW201212-R12J
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 120NH 400MA 480MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 50 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm
Inductance 120 nH
Series CW201212
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz