CW252016-5R6J
Bourns Inc.
Prodotto No:
CW252016-5R6J
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 180MA 4.9OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 18 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.9Ohm
Inductance 5.6 µH
Series CW252016
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz