CWR06JC226KB/PR
Vishay Sprague
Prodotto No:
CWR06JC226KB/PR
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2915
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
Type Conformal Coated
Package / Case 2915 (7338 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)