CWR15FK156KCAC
KYOCERA AVX
Prodotto No:
CWR15FK156KCAC
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 15UF 10% 10V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series Military, MIL-PRF-55365/12, CWR15
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)