Casa / Crystals / CX2016DB38400D0FLJZ1
minImg
CX2016DB38400D0FLJZ1
KYOCERA AVX
Prodotto No:
CX2016DB38400D0FLJZ1
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series CX2016DB, Kyocera
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 38.4 MHz