CXN0.75SV40
Techflex
Prodotto No:
CXN0.75SV40
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 40' SILV
In magazzino : 9
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Silver
Material Polyester Resin, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Chrome XC™
Type Sleeve
Length 40.00' (12.19m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.375" (34.93mm)