CXN1.50SV100
Techflex
Prodotto No:
CXN1.50SV100
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVE 1.5" X 100' SILV
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Silver
Material Polyester Resin, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Chrome XC™
Type Sleeve
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.500" (38.10mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 3.000" (76.20mm)