Casa / Memory / CY7C1360A-150BGC
minImg
CY7C1360A-150BGC
Infineon Technologies
Prodotto No:
CY7C1360A-150BGC
Pacchetto:
119-PBGA (14x22)
Descrizione:
IC SRAM 9MBIT PAR 150MHZ 119PBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 119-PBGA (14x22)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.5 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 119-BGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V