Casa / Memory / CY7C1362B-166AJC
minImg
CY7C1362B-166AJC
Infineon Technologies
Prodotto No:
CY7C1362B-166AJC
Pacchetto:
100-TQFP (14x20)
Descrizione:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 166 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.5 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V