Casa / Memory / CY7C1383B-100AC
minImg
CY7C1383B-100AC
Cypress Semiconductor Corp
Prodotto No:
CY7C1383B-100AC
Pacchetto:
100-TQFP (14x20)
Descrizione:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 8.5 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V