Casa / Memory / CYD09S72V18-200BBXI
minImg
CYD09S72V18-200BBXI
Cypress Semiconductor Corp
Prodotto No:
CYD09S72V18-200BBXI
Pacchetto:
256-FBGA (17x17)
Descrizione:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256FBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 200 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 72
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 256-FBGA (17x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.3 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 256-LBGA
Technology SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V