Casa / Memory / CYD18S72V18-167BBXC
minImg
CYD18S72V18-167BBXC
Infineon Technologies
Prodotto No:
CYD18S72V18-167BBXC
Pacchetto:
256-FBGA (17x17)
Descrizione:
IC SRAM 18MBIT PAR 256FBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 167 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 72
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 256-FBGA (17x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 4 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 256-LBGA
Technology SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V