D103K43Y5PH6UL2R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
D103K43Y5PH6UL2R
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Active
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF