D103K69Y5PL63L0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
D103K69Y5PL63L0
Descrizione:
CAP CER 10000PF 500V Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.375" (9.52mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Capacitance 10000 pF