D103K69Y5PL65J0R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
D103K69Y5PL65J0R
Descrizione:
CAP CER 10000PF 500V Y5P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" Dia (17.50mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF