D151G33C0GH65L2R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
D151G33C0GH65L2R
Descrizione:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 pF