D15P13A6GV00LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
D15P13A6GV00LF
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.409" (10.40mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C