D15S24B6RV09LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
D15S24B6RV09LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Guide
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C