D16OAR10GRN
E-Switch
Prodotto No:
D16OAR10GRN
Descrizione:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Mushroom
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 8A (AC), 6A (DC)
Circuit SPDT
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series D16
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V