Casa / Pushbutton Switches / D16OAS11DREDTRCONCAVE
minImg
D16OAS11DREDTRCONCAVE
E-Switch
Prodotto No:
D16OAS11DREDTRCONCAVE
Descrizione:
SWITCH PB SPDT 8A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Incandescent, Red
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Actuator Type Square, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 8A (AC), 6A (DC)
Circuit SPDT
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 48 VAC/DC
Series D16
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V