D37S34A4GX00LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
D37S34A4GX00LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C