D4F-120-3R
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
D4F-120-3R
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION DPST 15A 120V
In magazzino : 5
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Position -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Release Force 51gf
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Cable Leads
Actuator Type Side Rotary, Roller
Current Rating (Amps) 15A (AC), 550mA (DC)
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 10,000,000 Cycles
Product Status Active
Series D4F
Voltage Rating - DC 125 V
Switch Function On-Mom, Off-Mom
Operating Force 510gf
Overtravel 40°
Voltage Rating - AC 120 V