DAL3V3P500G40LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DAL3V3P500G40LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.458" (11.64mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 3W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C