DAV3V3S543G30LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DAV3V3S543G30LF
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Power
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.458" (11.64mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 3W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C