DB9W4S500G30LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DB9W4S500G30LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass, Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 9W4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C