DBO5W5P300A30LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DBO5W5P300A30LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 5POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 5W5
Operating Temperature -55°C ~ 125°C